יובל הורן | שותף

מר הורן הינו המייסד של משרד עורכי דין הורן ושות'. צוות הורן ושות' מורכב מ18 עורכי דין ועד3 מתמחים, ומייצג חברות טכנולוגיה, מייסדים, משקיעים וחברי דירקטוריון.

מר הורן מייעץ בקביעות ללקוחותיו בעסקאות  בינלאומיות, לרבות מיזוגים ורכישות, הנפקות ציבוריות של ניירות ערך (ארה"ב, ישראל),  ושלנכסי בלוקצ'יין (ICOs) וארגון מחדש של חברות בינלאומיות, וכן בכלל ההיבטים המשפטיים של פעילות חברות ההיי-טק וחברות בתחומי הטכנולוגיה מדעי החיים, לרבות רישוי ומכירה   של IP ודאטה, הקמות, מיזמים משותפים, עסקאות מסחריות ודיני עבודה.

מר הורן כיהן כיו"ר משותף של ועדת חוק הטכנולוגיה של ה-IBA (בשנים 2017-2016) וב-2020 מונה ליועץ הועדה. מר הורן חבר בוועדת IRB (הלסינקי) במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, משנת 2008, ומייצג את המשרד בBiolegis, רשת אירופית של משרדי עורכי דין המתמחה במדעי החיים (www.biolegis.com). החל משנת 2019, מר הורן חבר בועדת ההתקשרויות החוזיות של מרכז רפואי שיבא.

מר הורן מרצה וכותב מאמרים הנוגעים למודלים חדשים של מימון, הקמת עסקים חדשים ועסקאות רישוי ופיתוח. החל מאוקטובר 2021 מר הורן יעביר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב את הקןרס "יזום וניהול חברות מדעי החיים – היבטים משפטיים". הרצאות מהעת האחרונה כוללות: יו"ר משותף של הפאנל המרכזי בנושא ICOs בכנס השנתי של ה- IBA ברומא (אוק',2018); יו"ר משותף בכנס הרביעי בנושא "מיזוגים ורכישות במגזר הטכנולוגי" של ה- IBA בברצלונה (מרץ,2019);יו"ר משותף בכנס השנתי השביעי של ה- IBA בנושא מדעי החיים  בפילדלפיה, ארה"ב (מאי,2019);הנחיה משותפת של הפאנל המרכזי בנושא "  דאטה במיזוגים ורכישות" בכנס השנתי של ה- IBA בסיאול, דרום קוריאה (ספט',2019);יו"ר הפאנל "AI ברפואה" בכנס דיני הטכנולוגיה הדו-שנתי השישי בנושא "הסרת החומות ואימוץ שינויים: 30 שנה של דיני טכנולוגיה" בברלין, גרמניה (נוב',2019); יו"ר משותף של הפאנל בנושא מגמות אחרונות במיגוזים בתחומי הטכנולוגיה בכנס השנתי של הIBA (נובמבר, 2020).

מר הורן דורג על ידי  "The International Who’s Who of Life Science Lawyers" כ"Thought Leader" בתחום עסקאות מדעי החיים (2018-2021) וכאחד מבין חמשת המובילים בתחום עסקאות מדעי החיים בעולם (2013,2015)מאז 2008 עו"ד הורן מדורג באופן עקבי על ידי Who’s Who Life Sciences כמומחה מוביל בתחומי טכנולוגיית המידע ומדעי החיים בישראל; על ידי Legal 500 כמומחה מוביל בתחומי עסקאות מדעי החיים וקניין רוחני ; על ידי The European Legal Experts כמומחה בדיני חברות, מיזוגים ורכישות, IT וטלקומוניקציה; על ידי Chambers Global כעוסק ישראלי מוביל בתחום מיזוגים, רכישות והייטק; ועל ידי International Asset Management) IAM) כאחד מחמשת המומחים המובילים בעסקאות בתחום הקניין הרוחני בישראל.

מר הורן נולד בפסדינה, קליפורניה, ארה"ב. הוא קיבל תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת תל-אביב בשנת 1988 ותואר LL.M  בשנת 1994 מאותו מוסד (תזה: "כללי ברירת הדין בשטרות"). הוא חבר בלשכת עורכי הדין בישראל מאז מאי 1990.

מר הורן החל את עיסוקו המעשי כעוזר לתובע הצבאי הראשי וליועץ המשפטי של הרמטכ"ל (אהוד ברק) בשנים 1988-1993. מאז 1993 עיסוקו התמקד בעסקאות טכנולוגיה ומימון חברות, במספר חברות מובילות כעורך דין וכשותף. בשנים 2004 - 2009 שימש מר הורן כשותף בכיר בברץ, הורן ושות'.