יובל הורן | שותף

מר הורן הינו המייסד של משרד עורכי דין הורן ושות'. צוות הורן ושות' מורכב מ15 עורכי דין ו2 מתמחים, ומייצג חברות טכנולוגיה, מייסדים, משקיעים וחברי דירקטוריון.


מר הורן מייעץ בקביעות ללקוחותיו בעסקאות חוצות גבולות, לרבות מיזוגים ורכישות, הנפקות ציבוריות של ניירות ערך (ארה"ב, ישראל), לרבות נכסי בלוקצ'יין (ICOs) וארגון מחדש של חברות בינלאומיות, וכן בכלל ההיבטים המשפטיים של פעילות חברות ההיי-טק וחברות בתחום מדעי החיים, לרבות רישוי ומכירה של טכנולוגיה, מיזמים משותפים, עסקאות מסחריות ודיני עבודה.


במהלך השנים 2016-2017 כיהן מר הורן כיו"ר משותף של ועדת חוק הטכנולוגיה של ה-IBA. מר הורן חבר בוועדת IRB (הלסינקי) במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, משנת 2008, ומייצג את המשרד בBiolegis, רשת אירופית של משרדי עורכי דין המתמחה במדעי החיים (www.biolegis.com). החל משנת 2019, מר הורן חבר בועדת ההתקשרויות החוזיות של שיבא.


מר הורן הרצה וכתב מאמרים הנוגעים למודלים חדשים של מימון, הקמת עסקים חדשים ועסקאות רישוי ופיתוח. באוקטובר 2018, כיהן מר הורן כיו"ר משותף של הפאנל המרכזי בנושא ICOs בכנס השנתי של ה- IBA ברומא. בחודש מרץ 2019, כיהן כיו"ר משותף בכנס הרביעי בנושא "מיזוגים ורכישות במגזר הטכנולוגי" של ה- IBA בברצלונה. במאי 2019, כיהן מר הורן כיו"ר משותף בכנס השנתי השביעי של ה- IBA בנושא מדעי החיים  בפילדלפיה, ארה"ב.


בספטמבר 2019, יכהן מר הורן כמנחה משותף של הפאנל המרכזי בנושא "Data במיזוגים ורכישות" בכנס השנתי של ה- IBA בסיאול, דרום קוריאה.


מר הורן דורג על ידי  "The International Who’s Who of Life Science Lawyers" בשנת 2013 ובשנת 2015 כאחד מחמשת האנשים המובילים בעולם בתחום עסקאות מדעי החיים, בשנת 2018 כ "Thought Leader" בתחום ובשנת 2019 כאחד מבין חמשת "Global Thought Leaders" של אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בעסקאות מדעי החיים. במהלך השנים 2008-2018,  דורג באופן עקבי על ידי Who’s Who Life Sciences כמומחה מוביל בתחום מדעי החיים בישראל; על ידי The European Legal Experts כמומחה בדיני חברות, מיזוגים ורכישות, IT וטלקומוניקציה; על ידי Who’s Who Legal TMT כמומחה מוביל בישראל בתחום טכנולוגיית מידע; על ידי Chambers Global כעוסק ישראלי מוביל בתחום מיזוגים, רכישות והייטק; ועל ידי International Asset Management) IAM) כאחד מחמשת המומחים המובילים בעסקאות בתחום הקניין הרוחני בישראל.


מר הורן נולד בפסדינה, ארה"ב. הוא קיבל תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת תל-אביב בשנת 1988 ותואר LL.M  בשנת 1994 מאותו מוסד (תזה: "כללי ברירת הדין בשטרות").  מר הורן היה מועמד לJSD במהלך השנים 1995-1998 (נושא מוצע לדוקטורט: "פרשנות חוזים בינלאומיים"). הוא חבר בלשכת עורכי הדין בישראל מאז מאי 1990.


מר הורן החל את עיסוקו המעשי כעוזר לתובע הצבאי הראשי וליועץ המשפטי של הרמטכ"ל (אהוד ברק) בשנים 1988-1993. מאז 1993 עיסוקו התמקד בעסקאות טכנולוגיה ומימון חברות, במספר חברות מובילות כעורך דין וכשותף. בשנים 2004 - 2009 שימש מר הורן כשותף בכיר בברץ, הורן ושות'.